Pozvánka na Muzejní noc na Mohelnicku

Pokud jste někdy litovali, že nebydlíte ve velkém městě a nemůžete se tak zúčastnit čím dál více populárnějších muzejních nocí, zbystřete! Festival muzejních nocí se letos v České republice uskuteční již po XI. a letos se k němu opět připojí i šest muzeí na Mohelnicku, která byla v posledních letech vybudována ve spolupráci s MAS Mohelnicko, o.s.

Muzejní noc proběhne v pátek 15.května 2015 od 18:00 do 22:00 hod. Každé muzeum si pro muzejní noc připravilo originální výstavu. Vstupné do všech muzeí je dobrovolné.

Klopina – Venkovské muzeum – Výstava porcelánových dýmek s loveckou tématikou. Dozvíte se, co to byla „pěnovka“, z čeho se dýmka vyrábí i kdo byli její nejslavnější kuřáci.

Loštice – židovská synagoga – Kromě stálé výstavy Expozice místní židovské historie budou poprvé veřejnosti představeny vitráže z roku 1890, pocházející z olomoucké synagogy, která byla v roce 1939 zničena.

Mohelnice – Expozice ručních řemesel v Duhové čajovně – výstava Mohelnice ve fotografii a krajce. Kombinace fotografie a v ní paličkované krajky vám ukáže město ze zcela jiného pohledu.

Police – Síň selských tradic – Nejenom pro všechny zamilované je určena výstava Květen, měsíc lásky

Studená Loučka – Hřebečský grunt – Napadlo vás někdy, jaké prádlo nosily naše praprababičky? Co se skrývalo (nejenom) pod sukní odhalí výstava historického spodního prádla. A opět bude i malé stylové občerstvení.

Úsov – muzejní expozice Život v podzámčí, kterou naleznete u zámeckého parkoviště, připomene večerní výstavou 70.let výročí od konce II.světové války.

Všechna výše uvedená muzea jsou přihlášená do celostátní akce Festival muzejních nocí 2015 a tak i na Mohelnicku máme možnost zažít neobyčejnou atmosféru nočních prohlídek a užít si svoji muzejní noc.

Alice Pekařová
MAS Mohelnicko, o.s.